Dla Ewangelii

Dla Ewangelii

A czynię to wszystko dla Ewangelii,
aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu.
1 Kor. 9:23

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych środowisk ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem głoszenia Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną.
Poznaj priorytety RDE, wyznanie wiary RDE oraz wyznawane wartości RDE. To na nich opiera się współpraca w ramach Razem dla Ewangelii.
Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Żywy Kościół – Wykłady

Życie chrześcijańskie jest życiem w kościele. Ta biblijna prawda jest podstawą żywego kościoła. Jeśli zostałeś i teraz inwestujesz swoje życie w Królestwo Boże i w Ewangelię, to jesteś także powołany do tego, aby budować swój lokalny kościół w oparciu o Boże zasady wynikające z Jego Słowa. W ten sposób wypełniasz Bożą wolę i oddajesz Jemu chwałę. Razem dla Bożej chwały!

Konferencja Żywy Kościół odbyła się 18 maja 2024 w Toruniu. Wszystkie wykłady dostępne są poniżej.

MISJA

Krzysztof Osiecki

Prezbiter, Przewodniczący Rady Okręgu Gdańskiego KCHB oraz Pastor w Kartuzach.

AUTORYTET I PRZYWÓDZTWO

Paweł Jurkowski

Od 24 lat pełni posługę starszego zboru Kościoła Zbawiciela w Wejherowie. Wcześniej służył jako kaznodzieja w zborze Koinonia (Kościół Zielonoświątkowy) w Gdyni. Ukończył Warszawskie Seminarium Teologiczne w latach 1989-92 oraz rok akademicki w Elim Bible Institute w Lima, USA. Zawodowo pracuje jako tłumacz języka angielskiego.

DYSCYPLINA

Tadeusz Tołwiński

Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej i Trinity Western Seminary (Langley Kanada). Założyciel Fundacji Ewangelicznej oraz inicjator i współzałożyciel ruchu Razem dla Ewangelii. Były Prezbiter Naczelny Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan. Pastor zboru Ewangelicznych Chrześcijan w Toruniu. Od 1980 roku w małżeństwie z Ewą. Rodzice dwóch dorosłych synów, dziadkowie dwóch wnucząt.

CHRZEST

Wojciech Lemke

Pastor Kościoła Chrystusowego w Gdyni.

WIECZERZA PAŃSKA

Daniel Krystoń

Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz All Nations Christian College w Anglii. Od 1993 r pastor Zboru KECh w Piotrkowie Tryb. Szczęśliwy mąż Anny i dumny ojciec trójki dorosłych dzieci. W wolnych chwilach, których niewiele, majsterkowicz i ogrodnik.

 

MODLITWA

Tomasz Chechelski

Razem z żoną mieszka w Krakowie i służy w Kościele Chrześcijańskim Dobra Nowina. Zawodowo związany z informatyką i ekonomią.

Kim jesteśmy?

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych kościołów ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem zwiastowania Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną. Poznaj nasze priorytety, wyznanie wiary oraz deklarację wartości. To na nich opieramy naszą współpracę. Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Tagi

Kategorie