Dla Ewangelii

Dla Ewangelii

A czynię to wszystko dla Ewangelii,
aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu.
1 Kor. 9:23

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych środowisk ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem głoszenia Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną.
Poznaj priorytety RDE, wyznanie wiary RDE oraz wyznawane wartości RDE. To na nich opiera się współpraca w ramach Razem dla Ewangelii.
Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Relacja z wczasów RDE w 2022 roku

 

Relacja z wczasów RDE w 2022 roku

 

Relacja z pierwszego turnusu 4-9 lipca w Białym Dunajcu – pr. pastor Tadeusz Tołwiński

Wykładowcą na pierwszym turnusie był pastor dr Tim Savage.

Pięć wykładów dotyczyło tematu: „Odkrywając pełnię życia”
Tim Savage, wielokrotnie w latach ubiegłych uczestniczył jako wykładowca na konferencjach RDE. Tim jest autorem książek wydanych w j. polskim „Małżeństwo nieprzeciętne” i „Odkrywając pełnię życia”. Do ich nabycia zapraszamy na stronę
www.fewa.pl

Chcę też podziękować Ani Filipek za prowadzenie wspólnego śpiewu na chwałę Boga oraz Rafałowi Orleańskiemu za tłumaczenie.

 

Relacja z drugiego turnusu 11-16 lipca w Białym Dunajcu – pr. pastor Tadeusz Tołwiński

Wykładowcą na drugim turnusie był pastor dr Rick Penner.

Temat jaki nam przestawił Rick brzmiał: „Spójrz głębiej na cuda i przypowieści Jezusa!”.
W prostym i w biblijnym zrozumieniu zostały nam przedstawione prawdy chrześcijańskiego życia nauczane przez Jezusa i Jego apostołów.

Dziękujemy Rickowi i jego żonie Sue, że po wielu latach ponownie odwiedzili Polskę. Owocem tej wizyty były duchowe błogosławieństwa, jakich doświadczyliśmy na wczasach.

Dziękujemy Martynie i Milenie za poprowadzenie uwielbienia we wspólnym śpiewie, a tłumaczom: Krzysztofowi Osieckiemu, Marcie Powęzka oraz Marcinowi i Milenie Mizak za tłumaczenie naszego gościa.

Nie będzie przesady, jeśli dopowiem, że uczestnicy obu turnusów z entuzjazmem zapowiedzieli swoje uczestnictwo w podobnych wydarzeniach organizowanych przez RDE w przyszłym roku.

 

Relacja z trzeciego turnusu 18-23 lipca w Białym Dunajcu – pr. pastor Rafał Chechelski

Wczasy z Biblią − turnus 3. Na wczasach zajmowaliśmy się tematem „Przyjemność i zysk ze studiowania Biblii”. W różnorodności tkwi siła chrześcijaństwa. Obóz ten był czasem niesamowitych spotkań ludzi z różnych regionów Polski i z różnych środowisk chrześcijańskich. Przybyły osoby z kręgów reformowanych, ale także ze środowisk zielonoświątkowych. Mieliśmy młodych i nieco starszych, osoby samotne i rodziny z dziećmi. Podczas tygodniowego pobytu wysłuchaliśmy trzech wykładów Rafała Chechelskiego oraz trzech przemówień Pietro Ciavarella. Wolny czas niektórzy spędzali na górskich szlakach, natomiast inni − na studium Biblii. Bóg działał i wielu z nas dzieliło się świadectwami, że Duch Święty przekonywał ich o grzechu, sprawiedliwości i sądzie…

Dziękujemy Bogu za ten cudowny czas i czekamy już na kolejne wakacyjne spotkanie.

 

 

Relacja z czwartego turnusu w Białym Dunajcu 25-30 lipca – pr. pastorzy Wojciech Lemke i Piotr Żądło

Czwarty turnus odbył się w dniach 20-25 lipca. Przez cały okres pobytu w Białym Dunajcu usługiwał nam Słowem Bożym Pietro Ciavarella. Tłumaczem był Szymon Matusiak. To było siedem wykładów w kontekście czasów ostatecznych. Byliśmy bardzo zachęceni. Każdego poranka przed śniadaniem spotykaliśmy się na czas modlitwy i czytania Słowa Bożego. Natomiast muzycznie usługiwał nam brat Szczepan z Republiki Czeskiej. Dwukrotnie busem pojechaliśmy w góry, a był to wspólny czas integracji i rozmów. Zwiedzane miejsca to Dolina Kościeliska i Hala Kondratowa, a dla wytrwałych nawet Kopa Kondracka. Pogoda dopisywała. To był dobry i błogosławiony czas.

Relacja z piątego turnusu w Szklarskiej Porębie 09-16 lipca – pr. pastorzy Daniel Krystoń i Mariusz Socha

W dniach 9-16 lipca mieliśmy przywilej dość sporą, ponad 90 osobową grupą wypoczywać na „Wczasach z Biblią” w Szklarskiej Porębie. Gościem  tegorocznego wyjazdu był dr Tim Savage, autor nowo wydanej książki pt. „Odkrywając pełnię życia”. W oparciu o treść tej pozycji autor przygotował cykl wykładów, których mogliśmy wysłuchać każdego ranka, a na wieczornych spotkaniach zadawać pytania, prowadzić dyskusje i budować się mądrością Słowa Bożego słuchając odpowiedzi. Ponieważ pogoda dopisała, a szlaki górskie zachęcały swoją dostępnością i zielenią, wielu z nas w wolnym czasie udawało się na piesze wycieczki, część zwiedzała okoliczne zabytki, a pozostali uczestniczyli w grupowych grach w piłkę. W tym roku dzięki pracy sióstr Noemi i Igi nasz wyjazd był bogatszy o zajęcia dla dzieci, a Piotr, który na co dzień pracuje jako rehabilitant, przygotował fizyczne ćwiczenia dla „twardzieli” w formie porannej gimnastyki. Dla wszystkich chętnych były też zajęcia z techniki zdobniczej decoupage. Wieczorne ogniska z pieśniami, świadectwami i kiełbaskami były dopełnieniem naszych wspólnych zajęć. Tydzień minął niezwykle szybko i intensywnie. Wyjeżdżaliśmy z lekkim niedosytem, myśląc już o przyszłym roku i trochę dłuższym niż 7 dni wypoczynku.

Kim jesteśmy?

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych kościołów ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem zwiastowania Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną. Poznaj nasze priorytety, wyznanie wiary oraz deklarację wartości. To na nich opieramy naszą współpracę. Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Tagi

Kategorie