Dla Ewangelii

Dla Ewangelii

A czynię to wszystko dla Ewangelii,
aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu.
1 Kor. 9:23

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych środowisk ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem głoszenia Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną.
Poznaj priorytety RDE, wyznanie wiary RDE oraz wyznawane wartości RDE. To na nich opiera się współpraca w ramach Razem dla Ewangelii.
Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Placówka nieba

Kościół powinien postrzegać siebie jako placówkę nieba. Jest mikrokosmosem nowego nieba i nowej ziemi, tymczasowo umieszczonym w doczesnej rzeczywistości.

Jesteśmy wciąż skażeni porażkami, grzechem, chorobami, buntem i egoizmem. Nie jesteśmy jeszcze tym, czym powinniśmy być. Lecz dzięki Bożej łasce nie jesteśmy tym, czym byliśmy. Gdyż tak długo, jak tu pozostajemy, musimy zmagać się z grzechem i wyobrażać sobie, jak to będzie żyć w nieskazitelnej, doskonałej sprawiedliwości. Mamy żyć w oczekiwaniu na dzień Chrystusowy.

To oznacza oczywiście, że chrześcijanie tworzą coś w rodzaju społeczności misyjnej. Tak naprawdę jesteśmy obywatelami nieba. Jeśli chodzi o naszą pozycję, jesteśmy już posadzeni z Chrystusem w niebiosach (Ef 2,6). Lecz zanim nastąpi dopełnienie tego, żyjemy jako niebiańska, misyjna placówka na tym zgubionym, ginącym i zepsutym świecie. Mamy postrzegać się jako placówkę nowego nieba i nowej ziemi w starym świecie podlegającym Bożemu sądowi.

Kim jesteśmy?

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych kościołów ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem zwiastowania Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną. Poznaj nasze priorytety, wyznanie wiary oraz deklarację wartości. To na nich opieramy naszą współpracę. Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Tagi

Kategorie