Dla Ewangelii

Dla Ewangelii

A czynię to wszystko dla Ewangelii,
aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu.
1 Kor. 9:23

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych środowisk ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem głoszenia Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną.
Poznaj priorytety RDE, wyznanie wiary RDE oraz wyznawane wartości RDE. To na nich opiera się współpraca w ramach Razem dla Ewangelii.
Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Nowa książka: Członkostwo w kościele

Gorąco polecamy nową książkę Jonathana Leemana „Członkostwo w kościele”. Publikacja ta jest dostępna na stronie wydawcy oraz w dobrych księgarniach chrześcijańskich.

„To nie te fragmenty Biblii, których nie rozumiem, mnie martwią – zażartował Mark Twain – ale te, które rozumiem”. Przykre jest to, że pod tą uwagą Twaina mogłoby się podpisać wielu „biblijnie wierzących” chrześcijan, szczególnie w odniesieniu do tych wersetów biblijnych, które mówią o odpowiedzialności członków kościoła.

Przywódcy kościołów różnych denominacji znajdą w tej niewielkiej książce dużo praktycznych wskazówek i dobrych argumentów pomagających uleczyć chrześcijan z powszechnej w naszej obecnej kulturze alergii na członkostwo w kościele, autorytet pastorski, współodpowiedzialność za własne życie, a także wszelkie ograniczenia osobistej wolności.

Tim Keller

Żyjemy w czasach, w których ludzie traktują decyzję o wyborze kościoła mniej więcej tak samo jak decyzję o wyborze restauracji. Desperacko potrzebujemy, aby ktoś nas obudził z tej konsumenckiej drzemki. Ta książka to wezwanie do pobudki, koniecznej, aby przemienić kościelnych konsumentów w uczestników ewangelii.

Darrin Patrick

Inne ksiązki z tej samej serii:

Kim jesteśmy?

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych kościołów ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem zwiastowania Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną. Poznaj nasze priorytety, wyznanie wiary oraz deklarację wartości. To na nich opieramy naszą współpracę. Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Tagi

Kategorie