Dla Ewangelii

Dla Ewangelii

A czynię to wszystko dla Ewangelii,
aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu.
1 Kor. 9:23

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych środowisk ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem głoszenia Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną.
Poznaj priorytety RDE, wyznanie wiary RDE oraz wyznawane wartości RDE. To na nich opiera się współpraca w ramach Razem dla Ewangelii.
Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Gdy nadchodzi przebudzenie…

Nie trzeba zbytnio zagłębiać się w historię przebudzeń, aby odkryć, że gdy następuje prawdziwe przebudzenie, urazy odchodzą w niepamięć. Gdy pojawia się przebudzenie, promowanie samego siebie zaczyna być postrzegane jako coś niechlubnego i przestaje mieć miejsce.

Gdy następuje przebudzenie, mężczyźni i kobiety zabiegają o świętość, pragną uczciwie postępować, ze szczerym pragnieniem zapierają się samych siebie i uczą się, jak kochać. Gdy mamy do czynienia z przebudzeniem, zanika trapiący nas brak poczucia rzeczywistości, niebo wydaje się być bardziej realne i z pewnością o wiele ważniejsze niż przemijający porządek tego świata.

Gdy następuje przebudzenie, uwielbienie przestaje być jedynie rutynową czynnością, a staje się jednym z głównych elementów naszego życia. Błazenada, tanie chwyty i efekty odpływają w niebyt. Dzień Jezusa Chrystusa wydaje się przybliżać. W związku z tym odnowionym doświadczeniem Bożej łaski, potężnie działającej w naszym życiu, ewangelizacja staje się nie tylko pasją, lecz przynosi niezliczoną ilość owocu.

Nieuchronnie będzie jednak dochodziło do „podrabiania” przebudzenia przez stosowanie różnych technik, „kodyfikację łaski” i oswajanie Bożej mocy. Nadużycia pojawiają się i mnożą się tak szybko, że przebudzenie wygasa lub przeradza się w marną imitację. Jednak ci, którzy byli świadkami choć niewielkiego przejawu potężnej pracy Ducha Świętego, są często naznaczeni szczególnym namaszczeniem. Jeden z nawróconych w okresie przebudzenia ujął to w następujący sposób: „Narodziłem się na nowo w płomieniach przebudzenia i nie mam zamiaru umrzeć w popiołach wspomnień o nim”.

Kim jesteśmy?

Razem dla Ewangelii jest inicjatywą chrześcijan z różnych kościołów ewangelicznych, złączonych wspólnym pragnieniem zwiastowania Ewangelii i troski o zdrową naukę biblijną. Poznaj nasze priorytety, wyznanie wiary oraz deklarację wartości. To na nich opieramy naszą współpracę. Razem pragniemy działać dla Ewangelii, ku chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Tagi

Kategorie